Olavin Rasti tarjosi menneenä vuonna erilaisia suunnistustapahtumia ja -elämyksiä lapsille, aloittelijoille, kuntoilijoille ja kilpailijoille. Uusia hienoja karttoja valmistui ja kauden päätöskisana järjestettiin aina niin mukavat Ruska-Rastit. Oman suunnistusvuoteni kohokohtia olivat Joensuu-Jukolan tunnelmasta nauttiminen oman seuran suunnistajien kanssa sekä aikuisten ja lasten suunnistuskoululaisten naamojen iloiset virneet onnistuneiden rastinottojen jälkeen.


Aloitan seuramme uutena puheenjohtajana. Olen saannut lapsena ensimmäiset kosketukset suunnistukseen isän ja tädin mukana Savonlinnan seudun kuntorasteilla. Vähän vanhempana junioriana olen saanut suunnistusoppeja Olavin Rastin suunnistusleireillä ja päässyt viilettämään monissa viestikisoissa siskojeni kanssa ORAn keltaisessa paidassa. Nykyään toiminut lasten ja aikuisten suunnistuskoulujen ohjaajana ja kohottanut kuntoa viikkottaisissa kuntosuunnistuksissa.


Kuulutaan ja nähdään tulevana vuonna suunnistuksen parissa!

 

Terveisin,

Minttu-Maija Repo

minttuSit