Tulosta

SM-sprintti Helsinki: Varpu 9.

H17, A-finaali 3,28 km

(Lähti 30, Keskeytti 0, Hylätty 2)

16

187

Eero Turkki

Olavin Rasti

FIN

14:37

+1:43

 

H65, A-finaali 2,56 km

(Lähti 29, Keskeytti 1, Hylätty 5)

19

669

Pekka Vilska

Olavin Rasti

FIN

17:54

+4:19

 

D45, A-finaali 2,85 km

(Lähti 31, Keskeytti 0, Hylätty 0)

9

854

Varpu Kärkkäinen

Olavin Rasti

FIN

16:24

+2:01

 

H45, B-finaali 2,77 km

(Lähti 54, Keskeytti 2, Hylätty 5)

24

3525

Antti Turkki

Olavin Rasti

FIN

14:11

+2:20

 

H50, B-finaali 2,72 km

(Lähti 44, Keskeytti 0, Hylätty 4)

3

3761

Juha Kauria

Olavin Rasti

FIN

13:46

+1:08

 

D50, B-finaali 2,31 km

(Lähti 15, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1

5362

Pirjo Kauria

Olavin Rasti

FIN

13:51

 

 

SM-pitkä R1: Lapua

H18 B-finaali 7,2 km

(Lähti 25, Keskeytti 2, Hylätty 1)

3

1733

Eero Turkki

Olavin Rasti

FIN

58:58

+1:23

 

 

SM-pitkä R2: Soini

D45 6,9 km

(Lähti 26, Keskeytti 0, Hylätty 0)

14

581

Varpu Kärkkäinen

Olavin Rasti

FIN

1:17:57

+17:10

 

D50 6,0 km

(Lähti 41, Keskeytti 0, Hylätty 0)

38

611

Virpi Kinnunen

Olavin Rasti

FIN

1:48:29

+50:31

 

 

SM-viesti R2 Hyvinkää: Juha, Pekka ja Antti 7. sarjassa H150

Samassa sarjassa 2-joukkue Ville, Jarmo ja Hannu sijalle 23.

http://smviesti2017.azurewebsites.net/Home/TotalResults/9

 

AM-pitkä Lemi: Hannu ja Pirkko mestareita

http://lappeenriento.fi/suunnistus/suunnistuskilpailut/am-kilpailut-2017/

 

WMOC Uusi-Seelanti: Mukana Juha ja Pirjo Kauria, Hannu Kosonen, Risto Höglund

http://wmoc2017.com/results/

 

Kainuun Rastiviikko Kuhmo: Niko 4.

H21A (8,7+9,8+5,2+8,6)

4

1008

Niko Kauria

Olavin Rasti

FIN

5:04:49

+41:42

 

 

Fin5 Tampere: Reko ja Jutta ykkösiä!

H18E (4,1+8,2+3,2+3,9+8,1)

(Lähti 59, Keskeytti 4, Hylätty 0)

18

1400

Eero Turkki

Olavin Rasti

 

2:40:14

+23:06

 

H45AL (3,3+5,1+2,3+2,6+6,3)

(Lähti 50, Keskeytti 1, Hylätty 0)

7

2392

Antti Turkki

Olavin Rasti

 

2:32:17

+26:15

 

H70AL (2,0+3,1+1,5+1,8+4,2)

(Lähti 26, Keskeytti 1, Hylätty 0)

1

3663

Reijo Lahtinen

Olavin Rasti

 

2:47:21

 

 

H13-14B (2,5+2,0+2,0+2,8+2,9)

(Lähti 19, Keskeytti 0, Hylätty 0)

 

4553

Kalle Huttunen

Olavin Rasti

 

 

 

 

H12 (1,7+1,9+2,1+2,8+2,9)

(Lähti 78, Keskeytti 1, Hylätty 4)

 

4662

Roni-Eemil Norrbacka

Olavin Rasti

 

 

 

 

D40AL (2,9+4,7+1,9+2,1+5,5)

(Lähti 41, Keskeytti 0, Hylätty 0)

5

3014

Hanna Kosonen

Olavin Rasti

 

2:40:25

+31:50

 

D45A (3,2+5,2+2,2+2,3+5,6)

(Lähti 60, Keskeytti 0, Hylätty 1)

 

2138

Varpu Kärkkäinen

Olavin Rasti

 

 

 

 

D50AL (1,8+3,8+1,6+1,8+4,8)

(Lähti 24, Keskeytti 4, Hylätty 0)

7

3166

Virpi Kinnunen

Olavin Rasti

 

3:41:49

+1:01:01

 

D15-18B (1,9+3,7+2,2+2,1+4,0)

(Lähti 12, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1

3453

Jutta Kinnunen

Olavin Rasti

 

2:27:55

 

 

D9RR (1,7+2,0+2,0+2,1+1,5)

(Lähti 35, Keskeytti 0, Hylätty 0)

26

4367

Tuike Romppanen

Olavin Rasti

 

2:34:08

+1:15:18

 

 

4342

Martta Huttunen

Olavin Rasti

 

 

 

Osumia: 1202