Järjestäjäseurat: Olavin Rasti, Enonkosken Urheilijat ja Sulkavan Urheilijat
Tiedot ja tulokset: www.olavinrasti.net
Lähdöt: 17.00 - 18.30, maali sulkeutuu 20.30, karttamaksu 6 euroa
Radat: A 5-7 km, B 3-5 km ja helppo C 1,5-2,5 km
   
Lisätietoja: Risto Höglund (ORa), 0400-921069, risto.hoglund(a)upm.com
  Olli-Matti Asikainen (EnU), 040-5308387, olli.asikainen(a)bluecrossmm.com
 

Ilpo Pakarinen (SU), 0400-183514, ilpo.pakarinen(a)metsa.fi

   

 

Savonlinnan seudun kuntosuunnistus Rastilippu-palvelussa

 

 

nro

aika

paikka

opastus

seura

järjestäjät

tulokset

kartat

1

ti 17.4

Savonniemi-sprintti

Uimahallin parkkipaikka

ORa

M Repo

Jesse

tulokset

A, C

2

ti 24.4

Olavinlinna-sprintti

Tallisaaren parkkipaikka

ORa

A Turkki

E Turkki

tulokset

A, C

3

ke 2.5

Heikinpohja-sprintti

OKL-liikuntahalli

ORa

J Myllys

Jaakko

tulokset

A, C

4

ti 8.5

Pihlajaniemi

Pihlajaniemen koulun parkkipaikka

ORa

P Vilska

 

tulokset

tulokset (täydennetty)

A, B, C

5

to 10.5

Enonkoski, Liikuntatalo

Liikuntatalo, Pirttiniementie 4, Enonkoski

EnU

EnU

tulokset

A, C

6

ti 15.5.

Sulkava

Liikuntahalli, Etelätuvantie 1, Sulkava

SU

M Ralli

tulokset 

A, B, C

7

to 17.5

Enonkoski, Laasala

Juvola - Enonkoski kk-tieltä

EnU

EnU

 tulokset

A, B, C

8

ti 22.5.

Pihlajaniemi

Hietalahdentie , ABC:n kiertoliittymä

ORa

K Piironen

J Hämäläinen

tulokset 

A, B, C

9

to 24.5

Enonkoski, Muhola

Juvola – Karvila tieltä 4711

EnU

EnU

tulokset

A, B, C

10

ma 28.5

Rantasalmi, Porosalmi

Tie 464 (Rantasalmi-Varkaus) Porosalmi

Ora/SaSu

Pylkkänen

 

11

to 31.5

Enonkoski, Vuorikoski

Enonkoskentieltä 471, Simanala

EnU

EnU

tulokset

A, B, C

12

ti 5.6.

Kerimäki, Harjumaja

Harjumaja

ORa

P Inkeri

T Kinnunen

tulokset

A, B, C

13

to 7.6

Sulkava

Vilkaharju, Tie 438 ja Hopeasaaren tien risteys

SU

I Partanen

A Seppänen

tulokset

A, B, C

14

ti 12.6.

Kiilanmäki

Kiilanmäki , Jukolaharjoitus Viuhka

ORa

J Kauria

P Kauria

tulokset

A, B, C

15 

to 14.6

Enonkoski, Karvila

Karvila-Enonkoski -tieltä

EnU

EnU

tulokset

A, B, C

16

ti 19.6

Tervastupa

ABC Laitaatsilta-Koivukanta tieltä

ORa

I Hämäläinen

M Hämäläinen

tulokset

A, B, C

17

ti 26.6.

Uimalampi

Tie 14 Juvalle Aholahti

ORa

J Munck

J Munck

tulokset

A, B, C

18

ti 3.7

Lyöpinvuori

Tie 14 Juvalle Aholahti

ORa

S Kairikko

J Pyykönen

tulokset

A, B, C

19

ti 10.7.

Kasinonsaaret

Ooppera-sprintti

ORa

V Takaoja

tulokset

A, C

20

ti 17.7.

Tanhuvaara

 

ORa

H Kosonen

tulokset

A, B, C

21

ti 24.7

Niittylahti Varparanta

Tie 468 Makkola - Niittylahti

EnU

EnU

tulokset

A, B, C

22

to 26.7

Kerimäki

Tervastuvan Polkusuunnistus

Harjumaja

ABC Laitaatsilta-Koivukanta tieltä

ORa

 

tulokset

AP, AL, B, C

23

ti 31.7

Punkaharju

Vt 14 ja Harjutien risteys

ORa

E Oksa

tulokset

A, B, C

24

ti 7.8.

Sulkava, Lohikosken mylly

Tie 438, Lohilahdentie, Myllytie 147

SU

Repo/Kärki

tulokset

A, B, C

25

to 9.8

Haukiniemi

Tie 468 Varparanta-Juvola

EnU

EnU

 tulokset

A, B, C

26

ti 14.8

Tervastupa

Lyöpinvuori

ABC Laitaatsilta-Koivukanta tieltä

Opastus Tie 14 Juvalle, lähtöpaikka Naistenlahdentie 647

ORa

 P Inkeri

 

tulokset

A, B, C

27

to 16.8

Niittylahti Repola

Niittylahti – Makkola tieltä

Lähtöpaikka Repolantie 190

EnU

EnU

 tulokset

A, B, C

28

ti 21.8.

Uimalampi

Tie 14 Juvalle Aholahti

Lähtöpaikka Uimalammin kämppä, Naistenlahdentie 435

ORa

J Pyykönen

tulokset

A, B, C

29

ti 28.8.

Sulkava

Kukkomäki/Härkävuori, Tie 435 ja Jukolantien risteys

SU

P Vehomäki

A Toropainen

tulokset

A, B, C

30

ti 4.9

Kiilanmäki

Tanhuvaarantie

ORa

R Höglund

tulokset

A, B, C

31

ti 11.9

Ruunavuori

Laskettelurinteen parkkipaikka

ORa

Pyyköset

tulokset

A, B, C

32

 

 

ti 18.9

 

Uimalampi kämppä

 

Viuhka, Tie 14 Juvalle

 

ORa

 

K Piironen

 

tulokset

A, B, C

 

33

la 22.9

Tervastupa

Savonniemi

Aholahti

ABC Laitaatsilta-Koivukanta tieltä

Uimalli Pikku-Saimaan parkkipaikka

Lähdöt klo 10.30-12

ORa 

 

H Höglund

A Asikainen

 

tulokset

A, B, C